TELEFON
 +420 518 321 387

   E-MAIL
 reditelstvi@zsvancur.cz

ID datové schránky: yazmmgg

REDIZO: 600115631

Aktuálně

Beseda s režisérem Bastardů

24. března 2023

image

Ve čtvrtek 23. března nás navštívil režisér Tomáš Magnusek s herci, kteří hrají v seriálu Společně sami.
„Seriál jsme natočili pro mladé, kteří jsou ve věku, kdy si myslí, že jim nikdo nerozumí. Nevěří rodičům, kamarádům, drží si svoje problémy sami v sobě,“ vysvětluje Tomáš Magnusek. Seriál se skládá z dvanácti dílů. První díl je součástí školních projekcí. Tvůrci se inspirovali skutečnými událostmi, které zažili mladí lidé. „Chtěli jsme ukázat mladým lidem, co se může stát, když se se svými problémy nesvěří,“ upřesňuje režisér.
Seriál jde na podzim do kin a uvidíme v něm například Tomáše Magnuska, Zlatu Adamovskou, Martina Dejdara, Zdeňka Godlu a mladé začínající herce.
Program v tělocvičně naší školy se skládal ze tří částí. V první žáci osmého a devátého ročníku viděli první díl ze seriálu Společně sami. Ve druhé části mluvil Tomáš Magnusek o postavách ze seriálu a vzpomínal na svou pedagogickou praxi na zvláštní i střední škole. Třetí část věnovali tvůrci dotazům žáků.
Ke konci programu nás čekalo focení pro nakrmení instagramu a velká podpisová akce.

Zápis do 1. tříd

22. března 2023

Zápis do 1. tříd se koná:
v pátek 21. dubna od 14:00 do 17:00
v sobotu 22. dubna od 9:00 do 11:00

Přijímací zkoušky

Pro žáky 9. ročníku jsme otevřeli Google učebnu s názvem Přijímací zkoušky, kde najdou testy za posledních osm let včetně odpovědních archů a správných výsledků. 
Přijímacímu řízení se věnuje samostatná stránka. Pro více informací klikněte na odkaz.

Vánoční speciál 2022 - video

V posledním vánočním týdnu jsme si zazpívali jen tak pro radost na schodech školy pod taktovkou pana učitele Mlejnka, za doprovodu pana učitele Holinky na klávesy. Zpívají naše děti, učitelky a učitelé. Hudbu mixuje DJ pan školník.

Kolik stojí kuře?

2.prosince 2022

Jak vypadá desetikoruna? Co s ní? Ušetřit, nebo utratit? Kde se berou peníze? Děti ze druhých tříd si vyzkoušely chodit do práce, utrácet a šetřit v programu Abeceda peněz České spořitelny.
„Děti si vyzkouší den dospěláka, jdou do práce, vydělávají peníze a plánují náklady a úspory,“ vysvětluje lektorka programu Patricie Landová.
Druháci vyrazili na koloběžce do práce, kde dostali zaplaceno. Zaplatili si oběd, šli na nákup potravin, rozbila se jim pračka a plánovali financování oprav. Přemýšleli o úsporách na dovolenou. Dostali několik návrhů a přemýšleli, za jak dlouho na dovolenou ušetří. Povídali si o tom, kolik co stojí. Přemýšleli o rovnováze mezi spotřebou a úsporami. Zjišťovali, že rodiče si peníze netisknou, ale musí plánovat financování domácnosti.
„Některé děti mají velmi dobrý přehled o tom, kolik stojí třeba kuře nebo máslo, jiné neví, jak vypadají jednotlivé mince,“ popisuje lektorka.
Děti v průběhu programu zjišťují, že si rodiče peníze netisknou, ale musí přemýšlet, co za ně koupí a samy si mohly vyzkoušet plánování domácích financí.

Beseda o digitálním chování dětí

  • Kolik hodin denně může dítě strávit online?
  • Jak zjistit, jestli je dítě digitálně závislé?
  • Kdy je vhodná doba pořídit dětem mobil?
  • Jak nastavit pravidla a nehádat se o nich?
  • Co dělat, když dítě tráví většinu svého času s mobilem nebo na počítači?
  • Jaká jsou rizika a jak jim předcházet?
Odpovědi na otázky ohledně digitálního chování dětí můžete dostat na besedě s lidmi ze společnosti REPLUGme, kteří se tématem dlouhodobě zabývají tento čtvrtek 24. 11. v 16:30 ve třídě 8. B (přízemí u jídelny).

Deváťáci se vrátili z Osvětimi

11. října 2022

V pátek 7. října se zúčastnili deváťáci výletu do Osvětimi. Svoje dojmy z cesty někteří z nich shrnuli v samostatném článku.

Měníme systém výdeje stravy

5. října 2022

K evidenci výdeje obědů používáme terminál, který čte ISIC karty. Děti na prvním stupni svou kartu většinou mají. Některé děti z druhého stupně kartu mají, jiným byla vydána a ztratily ji.
Pokud někdo ztratí už vydanou kartu, může si objednat její duplikát za 100,- Kč. Děti, které kartu vůbec nemají, dostanou bílou kartu bez osobních údajů a fotky výměnou za čip, se kterým doposud odebíraly oběd.