Stránky tříd - 2. stupeň

Třída 6. C

Třídní učitel: Mgr. Marek Veselka

e-mail: veselka@zsvancur.cz

Adaptační kurz 6. C - pokyny před odjezdem

Vážení rodiče,

vzhledem k dostatečnému zájmu dětí ve třídě 6. C adaptační kurz v Jeseníkách proběhne!

Díky za Váš zodpovědný přístup, zaslání záloh a zaplacení plateb v tomto týdnu!

Sraz žáků je v pondělí 17. září 2019 v 6:50 hodin před vlakovým nádražím ČD v Hodoníně.

Co zabalit s sebou?

Softshellová bunda, pláštěnka, dlouhé sportovní kalhoty, tepláky k ohni, svetr, mikinu, tričko s krátkým a dlouhým rukávem, spodní prádlo, dvoje ponožky, kraťasy, pevná turistická obuv, sportovní obuv na hřiště, přezůvky na chatu, kšiltovku, šátek (na hry), menší batoh na túru, lahev na pití, kopii průkazu ZP, případně průkaz dokazující věk dítěte. S sebou dětem přibalte krom svačiny na první dopoledne, také hotovost na drobné občerstvení v bufetu, případně při výletech po okolí. V případě, že Vaše dítě užívá pravidelně léky, oznamte prosím tuto skutečnost TU.

Co s sebou raději nebrat?

Mobilní telefony, tablety, přehrávače a další elektroniku. Na kurz jedeme proto, abychom poznali co nejvíce jeden druhého, povídali si, hráli hry, vyšli na túru, poseděli u ohně, bavili se navzájem a ne koukali do mobilních zařízení... Po celou dobu kurzu budou k dispozici na telefonu paní psycholožka, případně třídní učitelka. Telefony na pedagogický dohled najdete níže, v případě zásadních dotazů se prosím obracejte na ně.

Pravidla - 2x a dost!

Vzhledem k tomu, že akce se koná v horském prostředí, bude kázeň a respektování pokynů vedoucích naprosto zásadní věcí. Proto se opakovaná nekázeň, která může ohrozit nebo ovlivnit bezpečnost, případně zdraví ostatních účastníků trestá odjezdem domů (na náklady rodičů, bez nároku na storno). Věřím, že k tomuto výjimečnému kroku nebude třeba sáhnout, děti budou samozřejmě na toto předem upozorněny.

Návrat do Hodonína je plánován na středu 18. září cca ve 13 hodin na vlakové nádraží.

BEZINFEKČNOST - vyplňte prosím přiložený dokument a podepište k datu odjezdu, tj. 16. 9. 2019 - každý žák odevzdá bezinfekčnost společně s kopií kartičky ZP před vlakovým nádražím třídní učitelce.

Kontakty:

  • Mgr. Jana Juříková (školní psycholog) - tel. 702 239 255
  • Mgr. Marek Veselka (třídní učitel 6. C)
  • Laura Váverková (asistent pedagoga)

Ubytování:

Dva zánovní, moderně zařízené apartmánové domy, v každém 4 apartmány. Bydlíme ve dvou budovách, které jsou od sebe vzdálené cca 30 metrů, na každé budově bude v 1 apartmánu bydlet někdo z pedagogického doprovodu. Areál je oplocen, v bezprostřední blízkosti se nachází víceúčelové sportovní hřiště, cca 400 m daleko je to na vlakovou stanici i na sjezdovku, pod kterou máme k dispozici klubovnu/jídelnu (součástí je bufet), ohniště, dětské hřiště...

Upozorňujeme předem, že pokud některý z účastníků kurzu vybavení apartmánu poškodí nebo odcizí, bude po něm majitel požadovat náhradu.


Průběh adaptačního kurzu, fotografie a videa můžete sledovat na našem novém webu www.zsvancur.cz a také FB profilu @zsvancur

Mgr. Martin Fiala,

zástupce ředitele školy (tel. 777 529 269, zastupce@zsvancur.cz)

---------------------------------------------------------------- zde odstřihněte ------------------------------------------------

Prohlášení zákonných zástupců dítěte

Prohlašuji, že

dítě: ........................................................................... narozené dne: ............................................................

bytem trvale: ............................................................... aktuálně žák třídy ....................

nejeví známky akutního onemocnění (například horečka nebo průjem).

Není mi též známo, že by dítě přišlo v posledních 14 kalendářních dnech před odjezdem na adaptační kurz do styku s fyzickou osobou nemocnou infekčním onemocněním nebo podezřelou z nákazy ani mu není nařízeno karanténní opatření.

Jsem si vědom(a) právních následků, které by mne postihly, kdyby toto prohlášení nebylo pravdivé.

V ....................................... dne ................................      Jméno a podpis zákonného zástupce


Adaptační kurz 6. tříd

Vážení rodiče,

na konci školního roku obdržel Váš syn/dcera informace o plánovaném adaptačním kurzu 6.tříd (znovu přikládám), který plánujeme na počátku září letošního školního roku.

Termín zaplacení zálohy 500 Kč považovaný za závaznou přihlášku byl stanoven do 31. 7. 2019.

Bohužel jsme v řadě případů platbu doposud neobdrželi.

Pokud jste pouze zapomněli zálohu uhradit, ale chcete, aby se Váš potomek adaptačního kurzu 6. tříd zúčastnil, máte možnost ještě v tomto týdnu vše dohnat.

Stačí uhradit celou cenu za třídenní adaptační kurz, tj. 1.200 Kč a to hotově na sekretariátu školy / na účet školy č. 673 717 743/0300. V ceně kurzu je započtena doprava vlakem 200 Kč + 500 Kč plná penze + 500 Kč za 2 noci ubytování. Přesné vyúčtování kurzu proběhne do 14 dnů po jeho ukončení.

V případě, že nemáte zájem, aby se Vaše dítě adaptačního kurzu zúčastnilo, sdělte nám prosím i toto Vaše stanovisko, ať víme, že bude v době konání kurzu navštěvovat paralelní 6. třídu.

Stačí vytisknout tento oznam a nehodící se škrtnout, případně dát vědět své stanovisko alespoň prostřednictvím ŽK:

MÁM ZÁJEM O KURZ A OBRATEM UHRADÍM 1.200 Kč x NEMÁM ZÁJEM O KURZ

...............................................

V Hodoníně dne + podpis zákonného zástupce

Informace o adaptačním kurzu 6. ročníků (Jeseníky, září 2019)

Jsme si plně vědomi, že vytvořit nové tři fungující kolektivy v tomto dětském věku není vůbec jednoduchý úkol. Proto chceme dětem i třídnímu učiteli start na druhém stupni alespoň částečně usnadnit. Právě adaptační kurzy se nám již v minulosti velmi osvědčily. Kurzy rozhodně neslouží k prodloužení prázdnin dětí - naopak, jejich hlavním cílem je adaptovat děti na nové spolužáky, nového třídního učitele, pomoci jim nastartovat komunikaci v novém prostředí, umožnit jim prezentovat jejich očekávání a definovat třídní pravidla, kterými se budou všichni řídit. Adaptační kurz ve své náplni bude velmi zážitkovou akcí, při které se ani chvíli děti nebudou nudit!

Termíny:

6. A - pondělí 9. září až středa 11. září 2019 / 6. B - středa 11. září až pátek 13. září 2019

6. C - pondělí 16. září až středa 18. září 2019

Místo: Krásné prostředí Jeseníků, přímo pod Červenohorským sedlem, v horské vesničce Kouty nad Desnou.

Ubytování: Skiareál Kareš (https://www.skiarealkares.cz/)

Pedagogický doprovod: třídní učitelé daných tříd + školní psycholog paní Mgr. Jana Juříková

Doprava tam i zpět vlakem (cca 7:22 z Hodonína - 10:06 na místě, zpět cca 9:50 z Koutů - 12:35 v Hodoníně)

Strava: zajištěna 2x plná penze (snídaně, oběd, večeře + pitný režim)

Začínáme první den obědem, končíme poslední den snídaní.

Cena kurzu: Snažili jsme se vybrat atraktivní lokalitu s krásnou přírodou při zachování příznivých cenových podmínek. Celková cena kurzu bude cca 1.200 Kč.

Své dítě na adaptační kurz přihlásíte tak, že do 31. července 2019 zaplatíte zálohu 500 Kč na běžný účet školy č. 673 717 743/0300. Jako variabilní symbol prosím použijte část rodného čísla Vašeho dítěte před lomítkem (tzn. prvních 6 číslic), pokud uvedete např. i text "Adapťák 6. A / 6. B / 6. C" - usnadníte nám identifikaci plateb. Děkujeme!

Věřím, že naši snahu vytvořit tři nové sourodé a fungující třídní kolektivy podpoříte a své děti na adaptační kurz do Jeseníků přihlásíte. Uvidíte, že se vrátí nadšeni a správně nastartováni na novou etapu studia na základní škole!

Krásné a pohodové léto za všechny zaměstnance ZŠ Hodonín, Vančurova přeje


Mgr. Martin Fiala,

zástupce ředitele školy

tel. 777 529 269, zastupce@zsvancur.cz