Stránky tříd - 2. stupeň

e-mail: stukavcova@zsvancur.cz

Adaptační kurz 6. tříd - fotogalerie

Vážení rodiče,

na konci školního roku obdržel Váš syn/dcera informace o plánovaném adaptačním kurzu 6.tříd (znovu přikládám), který plánujeme na počátku září letošního školního roku.

Termín zaplacení zálohy 500 Kč považovaný za závaznou přihlášku byl stanoven do 31. 7. 2019.

Bohužel jsme v řadě případů platbu doposud neobdrželi.

Pokud jste pouze zapomněli zálohu uhradit, ale chcete, aby se Váš potomek adaptačního kurzu 6. tříd zúčastnil, máte možnost ještě v tomto týdnu vše dohnat.

Stačí uhradit celou cenu za třídenní adaptační kurz, tj. 1.200 Kč a to hotově na sekretariátu školy / na účet školy č. 673 717 743/0300. V ceně kurzu je započtena doprava vlakem 200 Kč + 500 Kč plná penze + 500 Kč za 2 noci ubytování. Přesné vyúčtování kurzu proběhne do 14 dnů po jeho ukončení.

V případě, že nemáte zájem, aby se Vaše dítě adaptačního kurzu zúčastnilo, sdělte nám prosím i toto Vaše stanovisko, ať víme, že bude v době konání kurzu navštěvovat paralelní 6. třídu.

Stačí vytisknout tento oznam a nehodící se škrtnout, případně dát vědět své stanovisko alespoň prostřednictvím ŽK:

MÁM ZÁJEM O KURZ A OBRATEM UHRADÍM 1.200 Kč x NEMÁM ZÁJEM O KURZ

...............................................

V Hodoníně dne + podpis zákonného zástupce

Informace o adaptačním kurzu 6. ročníků (Jeseníky, září 2019)

Jsme si plně vědomi, že vytvořit nové tři fungující kolektivy v tomto dětském věku není vůbec jednoduchý úkol. Proto chceme dětem i třídnímu učiteli start na druhém stupni alespoň částečně usnadnit. Právě adaptační kurzy se nám již v minulosti velmi osvědčily. Kurzy rozhodně neslouží k prodloužení prázdnin dětí - naopak, jejich hlavním cílem je adaptovat děti na nové spolužáky, nového třídního učitele, pomoci jim nastartovat komunikaci v novém prostředí, umožnit jim prezentovat jejich očekávání a definovat třídní pravidla, kterými se budou všichni řídit. Adaptační kurz ve své náplni bude velmi zážitkovou akcí, při které se ani chvíli děti nebudou nudit!

Termíny:

6. A - pondělí 9. září až středa 11. září 2019 / 6. B - středa 11. září až pátek 13. září 2019

6. C - pondělí 16. září až středa 18. září 2019

Místo: Krásné prostředí Jeseníků, přímo pod Červenohorským sedlem, v horské vesničce Kouty nad Desnou.

Ubytování: Skiareál Kareš (https://www.skiarealkares.cz/)

Pedagogický doprovod: třídní učitelé daných tříd + školní psycholog paní Mgr. Jana Juříková

Doprava tam i zpět vlakem (cca 7:22 z Hodonína - 10:06 na místě, zpět cca 9:50 z Koutů - 12:35 v Hodoníně)

Strava: zajištěna 2x plná penze (snídaně, oběd, večeře + pitný režim)

Začínáme první den obědem, končíme poslední den snídaní.

Cena kurzu: Snažili jsme se vybrat atraktivní lokalitu s krásnou přírodou při zachování příznivých cenových podmínek. Celková cena kurzu bude cca 1.200 Kč.

Své dítě na adaptační kurz přihlásíte tak, že do 31. července 2019 zaplatíte zálohu 500 Kč na běžný účet školy č. 673 717 743/0300. Jako variabilní symbol prosím použijte část rodného čísla Vašeho dítěte před lomítkem (tzn. prvních 6 číslic), pokud uvedete např. i text "Adapťák 6. A / 6. B / 6. C" - usnadníte nám identifikaci plateb. Děkujeme!

Věřím, že naši snahu vytvořit tři nové sourodé a fungující třídní kolektivy podpoříte a své děti na adaptační kurz do Jeseníků přihlásíte. Uvidíte, že se vrátí nadšeni a správně nastartováni na novou etapu studia na základní škole!

Krásné a pohodové léto za všechny zaměstnance ZŠ Hodonín, Vančurova přeje

Mgr. Martin Fiala,