Stránky tříd - 1. stupeň

Třída 5. A

Třídní učitelka: Mgr. Kristína Kudrnová

e-mail: kudrnova@zsvancur.cz

Muzeum naftového dobývání a geologie v Hodoníně

V rámci výuky o neživé přírodě naše třída navštívila nedaleké naftové muzeum.

Prohlédli jsme si horniny a nerosty, dozvěděli jsme se, jak vznikla ropa a jak se těží aj. Propojili jsme naše teoretické geologické znalosti s reálnými surovinami a horninami.

K vidění byly různé technické modely, na některých si žáci mohli vyzkoušet práce geologů.

Návštěva knihovny

Již druhý týden v září jsme navštívili místní knihovnu.

Seznámili jsme se s novým literárním žánrem fantasy. Žáci si vyzkoušeli skupinové čtení z nejznámějšího fantasy románu od britské spisovatelky J.K.Rowlingové - Harry Potter a Kámen mudrců. První díl Harryho Pottera bude zároveň naše první četba v tomto ročníku.

Vánoční prodejní jarmark 2018

Naše třída 4.A všechny srdečně zve na PRODEJNÍ VÁNOČNÍ JARMARK, který pořádáme v rámci projektu Abeceda peněz.

Přichystali jsme pro vás mnoho krásných výrobků, ozdob na stromeček a dobrot, které si můžete zakoupit 5. 12. 2018 na pobočce České spořitelny v Hodoníně od 14.00 do 17.00 hod.

Přijďte mezi nás nasát vánoční atmosféru, ochutnat perníčky a koupit si pro radost malý dáreček.

Těšíme se,