Stránky tříd - 1. stupeň

Sem patří váš dlouhý nadpis

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Ullam corporis suscipit laboriosam nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur.

Návštěva botanického skleníku

nebo-li zimní zahrada v areálu Nemocnice TGM Hodonín.

Přírodovědné učivo nás zavedlo až do botanického skleníku, který se nachází kousek od naší školy.

Mohli jsme tak vidět různé exponáty ze všech koutů světa.

Prohlídka botanického skleníku byla moc příjemná a zároveň poučná.

Podzimníček

Žákovský parlament vyhlásil školní soutěž "Podzimníček". Tohle jsou práce děvčat z naší třídy.

Podzimní výtvarné tvoření

Podzimní počasí nás vylákalo ven do krásného slunečného dne. Žáci se rozdělili do skupin a podle fantazie vytvářeli z přírodnin nalezených v parku před školou výtvarná díla.

Vyučování jsme si moc užili a všechny moc chválím za vydařenou práci.

Naše třída se zapojila do projektu: Harry Potter

Když byl Harry přijat do Bradavické školy čar a kouzel, hned po příjezdu je čekala velká hostina, přímo hromady jídla...

My jsme si též připravili vlastní hostinu, která byla báječná. Ve cvičné kuchyňce si žáci nachystali výborné pochoutky, které lahodili oku i chuti.

Tak dobrou chuť.

"A pak se to stalo ..."

Každý rok Městská knihovna Hodonín vyhlašuje výtvarnou a literární soutěž pro čtenáře. V roce 2019 pod názvem "A pak se to stalo..."

Naše třída se opět účastnila a získala cenu knihovnic za výtvarné práce. Žáci se zapojili i do literární části, kde pracovali společně v jednotlivých skupinách a tvořili literární příběh. Jeden z nich jim zajistil 3. místo ve své kategorii.

Třída 5. A

Třídní učitelka: Mgr. Kristína Kudrnová

e-mail: kudrnova@zsvancur.cz

Muzeum naftového dobývání a geologie v Hodoníně

V rámci výuky o neživé přírodě naše třída navštívila nedaleké naftové muzeum.

Prohlédli jsme si horniny a nerosty, dozvěděli jsme se, jak vznikla ropa a jak se těží aj. Propojili jsme naše teoretické geologické znalosti s reálnými surovinami a horninami.

K vidění byly různé technické modely, na některých si žáci mohli vyzkoušet práce geologů.

Návštěva knihovny

Již druhý týden v září jsme navštívili místní knihovnu.

Seznámili jsme se s novým literárním žánrem fantasy. Žáci si vyzkoušeli skupinové čtení z nejznámějšího fantasy románu od britské spisovatelky J.K.Rowlingové - Harry Potter a Kámen mudrců. První díl Harryho Pottera bude zároveň naše první četba v tomto ročníku.

Vánoční prodejní jarmark 2018

Naše třída 4.A všechny srdečně zve na PRODEJNÍ VÁNOČNÍ JARMARK, který pořádáme v rámci projektu Abeceda peněz.

Přichystali jsme pro vás mnoho krásných výrobků, ozdob na stromeček a dobrot, které si můžete zakoupit 5. 12. 2018 na pobočce České spořitelny v Hodoníně od 14.00 do 17.00 hod.

Přijďte mezi nás nasát vánoční atmosféru, ochutnat perníčky a koupit si pro radost malý dáreček.

Těšíme se,