ŽÁDOST O OŠETŘOVNÉ NOVĚ

20.03.2020

Vážení rodiče, 

vláda schválila nový návrh ministryně Maláčové:

  • Ošetřovné pro zaměstnance bude propláceno i po zákonem stanovených 9 dnech. A to po celou dobu, kdy budou uzavřené školy i jiná dětská zařízení. Nárok na něj budou mít po dobu mimořádných opatření také rodiče s dětmi do 13 let.

dále

  • Pro osoby samostatně výdělečně činné, které v současnosti zůstaly doma kvůli zajištění péče o děti, vláda schválila finanční příspěvek. Stát vyplatí 424 korun za den, tedy necelých 14 000 korun za měsíc, všem živnostníkům, kteří pečují o děti 6 až 13 let za podmínky, že ošetřovné již nečerpá druhý člen rodiny. 

Návrh zákona bude projednán v režimu legislativní nouze, který vláda vyhlásila s platností od 19. března 2020 do skončení nouzového stavu. Poslanecká sněmovna se nad ním sejde v úterý 24. března, ještě týž den by ho měl projednat i Senát. Poté bude vydána metodika, jak postupovat a jaké formuláře budeme používat. Pokud škola získá potřebné informace, ihned Vám na základě požadavku přes reditelstvi@zsvancur.cz žádost odešle do Vaší elektronické pošty. 

Sledujte prosím dále naše webové stránky a Bakaláře. Snažíme se pro Vás zajistit všechny dostupné informace a ihned předat. 

Děkujeme za Vaši spolupráci a trpělivost.