Žáci mohou odložit roušky, při výuce již nebudou povinné

07.06.2021

Ministerstvo zdravotnictví svým mimořádných opatřením vydaným s platností od 8. června upravilo podmínky, které je nutné dodržet při výuce ve školách. Nově již žáci, studenti ani pedagogičtí pracovníci nemusí mít ve třídě při výuce nasazenou ochranu dýchacích cest - tedy roušku nebo respirátor. Ve společných prostorách (na chodbách, sociálních zařízeních, v šatnách...) nadále tato povinnost platí. Toto opatření se prozatím netýká tří krajů (Jihočeského, Libereckého a Zlínského).

Úprava pravidel přišla i pro zaměstnance, kteří aktuálně nejsou ve třídách - tito pracovníci, kteří mají své pevné místo v kanceláři/kabinetě, nemusejí mít při výkonu své práce nasazen prostředek na ochranu dýchacích cest.

Kompletní informace MZ k provozu škol od 8. června 2021 naleznete ZDE...