Žáci 6. ročníků vyrazí na adaptační kurz do Jeseníků

09.08.2019

Jsme si plně vědomi, že vytvořit nové tři fungující kolektivy v tomto dětském věku není vůbec jednoduchý úkol. Proto chceme dětem i třídnímu učiteli start na druhém stupni alespoň částečně usnadnit. Právě adaptační kurzy se nám již v minulosti velmi osvědčily. Kurzy rozhodně neslouží k prodloužení prázdnin dětí - naopak, jejich hlavním cílem je adaptovat děti na nové spolužáky, nového třídního učitele, pomoci jim nastartovat komunikaci v novém prostředí, umožnit jim prezentovat jejich očekávání a definovat třídní pravidla, kterými se budou všichni řídit. Adaptační kurz ve své náplni bude velmi zážitkovou akcí, při které se ani chvíli děti nebudou nudit!

Termíny:

• 6. A - pondělí 9. září až středa 11. září 2019
  • 6. B - středa 11. září až pátek 13. září 2019
  • 6. C - pondělí 16. září až středa 18. září 2019

Jako místo konání adaptačního kurzu jsme v letošním školním roce zvolili krásné prostředí Jeseníků, přímo pod Červenohorským sedlem, v horské vesničce Loučná nad Desnou.

Ubytování: Skiareál Kareš www.skiarealkares.cz

Pedagogický doprovod: třídní učitelé daných tříd + školní psycholog paní Mgr. Jana Juříková

Doprava tam i zpět vlakem (cca 7:22 z Hodonína - 10:06 na místě, zpět cca 9:50 z Koutů - 12:35 v Hodoníně)

Strava: zajištěna 2x plná penze (snídaně, oběd, večeře + pitný režim)

Začínáme první den obědem, končíme poslední den snídaní.

Cena kurzu: Snažili jsme se vybrat atraktivní lokalitu s krásnou přírodou při zachování příznivých cenových podmínek. Celková cena kurzu bude cca 1.200 Kč.

Své dítě na adaptační kurz přihlásíte tak, že do 31. července 2019 zaplatíte zálohu 500 Kč na běžný účet školy č. 673 717 743/0300. Jako variabilní symbol prosím použijte část rodného čísla Vašeho dítěte před lomítkem (tzn. prvních 6 číslic), pokud uvedete např. i text "Adapťák 6. A / 6. B / 6. C" - usnadníte nám identifikaci plateb. Děkujeme!

Věřím, že naši snahu vytvořit tři nové sourodé a fungující třídní kolektivy podpoříte a své děti na adaptační kurz do Jeseníků přihlásíte. Uvidíte, že se vrátí nadšeni a správně nastartováni na novou etapu studia na základní škole!

Mgr. Martin Fiala, zástupce ředitele školy