Vančurka druhá v orientační cyklistice!

12.09.2019

Příjemné podzimní počasí, vymetená obloha a krásná lokalita mezi Hodonínem, Mikulčicemi a Lužicemi protkaná množstvím cyklotras - to vše čekalo na tři desítky malých cyklistů, kteří se dnes v doprovodu svých učitelů zúčastnili závodu v orientační cyklistice.

Akce, kterou pravidelně pro žáky hodonínských základních škol pořádá sdružení Benatura Hodonín, tentokrát změnila po dlouhých letech lokaci, ale nikomu to rozhodně nevadilo. Najít všech devět trhacích kontrol bylo i dnes náročné a zorientovat se v množství polních cest a lesních cestiček jakbysmet. Závěrečné dvě kontroly byly ukryty v okolí rybníka Lužák, kde bylo pro všechny soutěžící připraveno občerstvení, které po 15-20 km na kole přišlo vhod. Slavnostního vyhlášení výsledků se zúčastnil starosta města Hodonín, pan Libor Střecha, který společně s hlavní organizátorkou celé akce - paní Ditou Šprinclovou předal všem týmům pěkné odměny.

Nejúspěšnějším týmem (s nejnižším součtem pořadí na devíti kontrolách) se stal tým Mírového náměstí (17 bodů).

Na krásném druhém místě skončil tým složený z žáků 6. ročníku ZŠ Vančurova (23 bodů) ve složení Filip Spasiuk, Martin Čeleda, Viktor Král a Jirka Šenfeldr.

Třetí pak dnešní závod dokončil tým ZŠ U Červených domků (33 bodů). Do cíle dorazilo v limitu všech osm hlídek, některé řádně obaleny bahnem z lužních lesů, ale šťastny, že závod dokončily.

Závěrem se sluší poděkovat pořadatelům za perfektně připravenou akci a všem našim žákům za vzornou reprezentaci školy! Další sportovní akcí, které se aktivně naši žáci zúčastní, budou zítřejší závody dračích lodí na řece Moravě. Startovat budou i dvě naše posádky, podpořit nás můžete přijít mezi 9. a 12. hodinou v přístavišti U Jezu.

/MF/