Testování žáků od 3. května pouze 1x týdně

03.05.2021

Novelou mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k povinnému testování žáků ve školách se mění frekvence testování z dosavadních dvakrát týdně na jednou týdně a to počínaje 3. květnem 2021. Testovat se tak žáci budou pouze v pondělí na obvyklých testovacích místech. Toto opatření se týká žáků prvního stupně, kteří již prošli testováním 2x týdně.

Bez ohledu na zřizovatele se stejnou novelou opatření mění rovněž povinnost testovat zaměstnance pouze 1x v pracovním týdnu (pondělí).

Pro žáky II. stupně, jejichž návrat je předběžně plánován pro celou ČR na 10. května, bude platit původní testovací frekvence 2x týdně, tedy pondělí a čtvrtek. O návratu žáků druhé stupně do systému rotační výuky od příštího pondělí vás budeme informovat v samostatném článku.

Kompletní znění mimořádného opatření MZČR upravující frekvenci testování žáků najdete ZDE...

/FI/