PCR testování - souhlasy zákonných zástupců

20.05.2021

Vážení rodiče,
rádi bychom Vám touto cestou poděkovali za Vaši rychlou reakci a přístup k udělení souhlasů s PCR testováním.
V tuto chvíli se nám vrátilo zpět celkem 470 souhlasů a 24 nesouhlasů s testováním metodou PCR. Dalších 17 rodičů sice formulář vyplnilo, nicméně nezaškrtlo, zda souhlasí, nebo nesouhlasí - tyto zákonné zástupce postupně kontaktujeme, aby nám svoje stanovisko sdělili.

Jelikož nám stále téměř 90 souhlasů chybí, nemůže zítra PCR testování proběhnout. Všechny žáky 1. i 2. stupně tak čeká pravidelné pondělní testování formou antigenu.
Nicméně jsme dohodnuti s laboratoří, že pokud nashromáždíme všechny potřebné formuláře do úterý 25. května 2021, zařadí nás do prvního PCR testování v pátek 28. 5. 2021. Díky tomu bychom do konce roku testovali všechny žáky už pouze 3x.

Těm žákům, jejichž zákonní zástupci nesouhlasili s PCR testováním, zajistí naše škola na vlastní náklady i nadále testování pomocí antigenu. Pokud by se skupina nesouhlasících významně navýšila, budeme nuceni od PCR testování z důvodu finanční náročnosti ustoupit.

Pozn.: MŠMT proplácí škole, která se rozhodla testovat pomocí PCR testu pouze tuto variantu, nikoliv však antigenní testy používá současně. Tyto antigenní testy tak musí každá taková škola kupovat z vlastního rozpočtu.

V tuto chvíli bych rád apeloval na všechny z Vás, kteří jste nám doposud SOUHLAS / NESOUHLAS zpět nezaslali - nutně potřebujeme, aby se nám nejpozději do úterý 25. května dostaly do rukou všechny rozdané formuláře (ať už souhlasné, či nesouhlasné) - aktuálně totiž blokujeme naší rezervací kapacity laboratoře. Pokud nedokážete do tohoto data doručit vyplněný formulář fyzicky, zašlete nám jej prozatím prosím alespoň ve skenu prostřednictvím zprávy KOMENS nebo jako přílohu e-mailu na adresu reditelstvi@zsvancur.cz. Děkujeme!

S pozdravem a přáním hezkého dne
Mgr. Martin Fiala, zástupce ředitele ZŠ pro II. stupeň

PS: Ještě přidávám jeden tip - pokud potřebujete v této době za Vaše dítě předložit čestné prohlášení, že bylo ve škole testována na COVID-19, můžete využít nachystaný formulář na rodičovském profilu v Bakalářích. Stačí na titulní stránce po přihlášení najet nahoře na modrou ikonku "COVID-19 čestné prohlášení" a vygeneruje se Vám potřebný formulář.