Orientační cyklistika, drakobití a dopravní výchova

05.09.2019

Školní rok 2019/20 se pořádně ještě ani nerozběhl a už na naše žáky čekají první společné akce mimo školu! 

Šesťáci se postupně všichni vystřídají na krásném horském adaptačním kurzu v Jeseníkách, první skupina (6. A) odjíždí do Loučné nad Desnou již v pondělí 9. září! 

Čeká je zde bohatý program zaměřený na poznání nových spolužáků i nové třídní učitelky, teambuildingové hry a aktivity pod vedením paní psycholožky, túry po elegantních svazích Jeseníků i romantické posezení u ohně. 

Na akci i z ní se děti budou přepravovat vlakem, což samo o sobě dodává akci další rozměr. :-)

V rámci Evropského týdne mobility se již počtvrté zúčastní dvě hlídky složené z žáků 6. a 7. ročníku orientačního závodu na horských kolech. Tentokrát bude akce, kterou pořádá společnost Benatura Hodonín, situována do krásného prostředí mikulčických vykopávek. Účastníci se následně mohou těšit na netradiční vyhlášení výsledků v areálu na Lužáku. Akce proběhne ve čtvrtek 12. září 2019 a naše děti budou obhajovat prvenství z loňského roku!

Hned o den později, tedy v pátek 13. září, se dva naše týmy složené z žáků 5. a 9. ročníku zúčastní tradičních závodů dračích lodí v přístavišti U Jezu. Pořadatelem akce, které se pravidelně účastní žáci i z okolních měst a obcí ležících na řece Moravě, je Veslařský klub Hodonín

Zkrátka nepřijdou ani žáci prvního stupně - od dnešního dne se totiž naplno rozbíhá kolotoč dopravní výchovy, který podstupují postupně všichni čtvrťáci a třeťáci. Výuka probíhá jak venku na dočasném dopravním hřišti u naší školy, tak také v učebně, kde policisté předávají dětem cenné znalosti z pravidel silničního provozu.  Ze všech plánovaných akcí se můžete těšit na bohatou fotografickou reportáž! Nezapomeňte nás sledovat také na FB @zsvancur ,ať vše víte jako první! /MF/