Nevíte si rady s Googlem a on-line výukou?

04.11.2020

Vážení rodiče, od zahájení distanční výuky se Vám snažíme každý den pomáhat při nastavení tabletů, počítačů, hesel, vysvětlujeme odevzdávání úkolů, vyplňování testů, zasílání souborů a řešení zadaných úkolů... Řada proseb a dotazů se pochopitelně opakuje. Chápeme, že aktuální situace je ve vzdělávání zkrátka komplikovaná pro každého - jak pro Vás jako rodiče, tak i pro žáky a učitele, kteří musí trávit mnoho času u počítače.

Ne každý zvládá intuitivně ovládnout všechny moduly Googlu - nabízíme Vám proto rychlou a přehlednou pomoc ve formě videí. Ty natočila společnost EDU TEAM a nabídla školám k volnému šíření. Najdete v nich řadu dobrých tipů a triků, které Vám a vašim dětem umožní rychleji se zorientovat v prostředí G-SUITE pro vzdělávání.

Veškerá videa jsou umístěna na platformě YouTube v kanálu příspěvků od EDU TEAMU a my jsme Vám je přehledně naskládali do odkazu GOOGLE-NÁVODY, který najdete v menu našeho webu, proklik je pak umístěn na banneru na straně pravé. Návody zde naleznou rovněž vyučující a i oni se tak mohou zdokonalovat v práci s jednotlivými aplikacemi.

Dalším pomocníkem pak může být i sada prezentací, které všichni žáci najdou mezi kurzy v prostředí učebny Google Classroom. Kurz se nazývá "Návody" a vytvořila jej paní učitelka Bajáková.

Věřím, že jak edukační videa, tak prezentace Vám pomohou ovládnout prostředí Google pro vzdělávání a distanční výuka pro Vás bude přehlednější a jednodušší. V případě dotazů a nápadů nás prosím neváhejte kontaktovat - ideálně přes KOMENS a portál Bakaláři (zpráva pro ředitelství).

/MF/