Rekonstrukce ulice Vančurova jde do finále

02.08.2019

Na jaře letošního roku začala rekonstrukce Vančurovy ulice jako pokračování dlouhodobého projektu revitalizace panelového sídliště Rudolfa Filipa. Nyní, po čtyřech měsících, se práce dostávají do své závěrečné fáze. Za pár dnů se ulice otevře veřejnosti i motoristům.

Rekonstrukce Vančurovy ulice je pokračováním projektu revitalizace sídliště a navazuje na předchozí rekonstrukce ulic Brandlova i Vančurova v posledních letech. Vozovka v úseku od křižovatky s ulicí Brandlova po křižovatku s ulicí Sídlištní má už nový asfaltový povrch a je lemována dlážděnými chodníky. Po obou stranách vozovky budou mít řidiči parkovací stání, jichž bude dokonce více než v minulosti.

"Vzhledem k neplánovaným technickým změnám, které se objevily v průběhu stavby, je dokončení a předání stavby posunuto asi o dva týdny, tedy do poloviny srpna," informoval o aktuálním stavu vedoucí odboru investic a údržby Milan Hudec. "V současné době se dokončují terénní úpravy ulice a ve vnitrobloku, kde vznikají i nové chodníky", doplnil. Celkové náklady na rekonstrukci se odhadují na 17 milionů korun.