Google - chyba odstraněna!

03.11.2020

Vážení rodiče, milí  žáci, kolegové, problémy s aktualizací jsou naštěstí již minulostí - technikům Googlu se velmi rychle podařilo chybu v nastavení firemních účtů odstranit a nyní již by všem mělo opět vše fungovat i na zařízeních se systémem Android a iOS, včetně aplikací! V případě dotazů a dalších problémů se na nás prosím neváhejte obrátit - ideálně přes KOMENS v Bakalářích na ředitelství školy... Děkujeme!

Pokud používáte k distanční výuce tablet nebo chytrý telefon s operačním systémem Android nebo iOS, velmi pravděpodobně jste dnes zaznamenali technické problémy s nastavením Vašeho školního účtu.

Problém není na Vaší straně - intenzivně jsme dnes jednali s technickou podporou Googlu přímo v USA a technici zjistili blíže nespecifikovanou chybu, která se objevila v poslední verzi aktualizace firemních účtů. Prozatím si Google vzal čas na odstranění problému do zítřejší 6. hodiny ranní, není však jisté, že problém stihnou odstranit. S podobným problémem se dnes setkala celá řada škol napříč celou republikou.

Pokud chcete zkusit problém obejít, osvědčilo se nám následující (funguje na většině zařízení, ale ne na všech):

1) pro přihlášení do Classroomu / Meetu / G-Mailu nepoužívejte aplikaci, ale přihlašujte se přes internetový prohlížeč a to ideálně v anonymním režimu - poté se přes 9 teček už dokážete dostat tam, kam potřebujete. Nicméně nedávejte otevřít v aplikaci, pokud se vás zařízení znovu zeptá... Pokud to nepůjde ani přes prohlížeč, vyčkejte, až společnost Google chybu odstraní.

2) NEINSTALUJTE na svá zařízení SW "Android Device Policy" - nic tím aktuálně nevyřešíte, je to slepá ulička, která momentálně nefunguje a zbytečně se budete další 2 hodiny z ní dostat ven... Pokud jste již nainstalovali, tak prosím odinstalujte ze zařízení.

3) Pokud máte možnost, pracujte prozatím na distanční výuce z počítače, nikoliv z tabletu / mobilu - jakmile bude chyba v aktualizaci odstraněna, budeme Vás ihned informovat.

Díky za trpělivost, věříme, že vše brzy bude znovu fungovat, jak má.

Martin Fiala