"Dny boje proti COVIDU" prodlouží dětem Vánoce

15.12.2020

Aktuální epidemická situace přináší další změny do letošního školního roku - včerejším usnesení vlády č. 1335 se od 21. 12. do 23. 12: mimo jiné zakazuje osobní přítomnost žáků základních škol ve vzdělávacích institucích. Díky tomuto kroku budou mít všichni žáci delší Vánoce, do školy půjdou děti naposledy v pátek 18. prosince 2020. Tyto dny nazval ministr školství Robert Plaga jako "Dny boje proti COVIDU". Rodiče mají za tyto dva dny nárok na ošetřovné (řešit následně přes zaměstnavatele a ČSSZ).

Do školy by se žáci měli znovu vrátit v pondělí 4. ledna 2021, zatím není jasné, v jakém formátu bude výuka probíhat. Pokud by pokračovala střídavá rotační výuka na druhém stupni, začínaly by každopádně v prvním týdnu 6. ročníky a třída 7. A.

Od pátku 18. prosince jsme bohužel s ohledem na přechod do 4. stupně PES opět nuceni přerušit pronájmy tělocvičen všem složkám. O znovuobnovení pronájmů budou všechny složky informovány na základě dalšího vývoje epidemické situace v ČR.

Od pondělí 21. prosince bude naše škola ZCELA MIMO PROVOZ a to včetně školní jídelny a kanceláře. Zaměstnanci budou čerpat dovolenou, v budově budou pokračovat práce na rekonstrukci elektroinstalace a odborných učeben. V případě nutnosti nás prosím kontaktujte prostřednictvím e-mailu reditelstvi@zsvancur.cz nebo přes KOMENS v systému Bakaláři.