Deváťáci vyrazili za Pokladem Inků

12.12.2019

Předvánoční období je v naší škole vždy naplněno řadou výstav, exkurzí a výletů po regionu. Naši deváťáci v Brně navštívili výstavu Poklad Inků.

Ohromný zlatý poklad nesmírné historické hodnoty je v Brně k vidění od listopadu. Jedná se o originální rituální předměty, které poprvé opustily území Jižní Ameriky. Výstava Poklad Inků představuje originální zlaté exponáty pocházející z říše Inků a dalších jihoamerických civilizací. Na ploše více než 2000 m2 žáci viděli stovky předmětů, do kterých je doslova vryta historie bájných civilizací a jejich rituálů.

Inkové po sobě zanechali nejen legendární Machu Picchu, jehož velký model je v Brně také k vidění, tisíce kilometrů kamenných stezek horami i džunglí, ohromné kamenné stavby, ale především zlatý poklad, jehož velikost ohromila i samotné Španěly, když do země vstoupili. Část výstavy je proto věnována i zaoceánským plavbám a navigacím.

Až tisíc let staré originální zlaté exponáty doplňuje velká sbírka předmětů z Národního muzea. Na výstavě samozřejmě nechybí Česká stopa, protože i v Peru Češi zanechali své nesmazatelné stopy. Pokud nemáte například na nadcházející víkend nic v plánu, určitě se na brněnské výstaviště vypravte!