24. 5. se k prezenční výuce vrátí všichni žáci ZŠ

20.05.2021

Od pondělí 24. května se všichni žáci základních škol v ČR vrací k běžné prezenční výuce, kterou naposledy v této podobě zažili v říjnu 2020. Vyučování bude probíhat dle rozvrhů ze září 2020, ovšem s drobnými úpravami. Tyto rozvrhy budou přístupné všem žákům v systému Bakaláři během víkendu.

Nadále budou žáci testováni na COVID-19 /prozatím 1x týdně antigenním testem/. O tom, pomocí jaké metody budeme žáky v dalších týdnech testovat, se v současné době rozhoduje na základě udělení souhlasů s PCR testováním.

S ohledem na příznivé počasí budou probíhat i hodiny tělesné výchovy, kdy jsme venku schopni splnit stanovené hygienické požadavky. Výuka hudební výchovy bude probíhat i nadále bez zpěvu. Výuka v 8. a 9. třídách bude probíhat i v rámci odpoledního vyučování.

I v příštích týdnech jsme nuceni dodržet režimová opatření, zejména v oblasti školního stravování. Budou stanoveny odchody žáků na oběd. Zákonní zástupci s těmito časy budou seznámeni prostřednictvím systému Bakaláři v průběhu pátku 21. 5. 2021. Případné dotazy ohledně prezenční výuky Vám rádi zodpovíme prostřednictvím zpráv KOMENS.