Poradenské pracoviště

Informace o středních školách

Veškeré dostupné informace k přijímacímu řízení na SŠ jsou dostupné na webu MŠMT zde...

Další informace o jednotných přijímacích zkouškách na střední školy najdete rovněž na portálech společností SCIO a CERMAT

Zde si můžete vyzkoušet a zakoupit například:

• prezenční kurzy
  • Přijímačky nanečisto
  • online testy a videokurzy
  • tištěné sady testů a cvičebnic
  • Měsíční porce přípravy

Informace o přijímacím řízení ve školním roce 2020/2021

Informace o přijímacím řízení na střední školy aktualizované k 16. březnu 2021 najdete v tomto dokumentu MŠMT:

PRÁVNÍ PŘEDPISY

• ​zákon č. 561/2004 Sb., (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů
  • vyhláška č. 353/2016 Sb., o přijímacím řízení ke střednímu vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů
  • zákon č. 500/2004 Sb., (správní řád), ve znění pozdějších předpisů

Podávání přihlášek na střední školy

1) Přihlášky vyplňujeme a tiskneme ve škole (potřebné informace: rodné číslo žáka; jméno zákonného zástupce, který bude na přihlášce uveden; aktuální telefonní kontakt a email na zákonného zástupce, aktuální adresa). Přihlášku si doma zkontrolujte, doplňte podpis zákonného zástupce a žáka + datum podpisu.

2) Termín pro vytisknutí vyplněných formulářů přihlášek našich žáků na SŠ je do 22. 2. 2021, poté následují jarní prázdniny (nezapomeňte, že k jednotlivým přihláškám přikládáte ještě potvrzení od lékaře a další dokumenty dle kritérií jednotlivých škol, což Vám také nějaký čas zabere).

3) Přihlášky podávají uchazeči o studium sami k rukám ředitelů středních škol - osobně nebo poštou doporučeně (podací lístek uschovejte).

SLEDUJTE:

• webové stránky Vámi vybraných škol (přípravné kurzy, přijímačky nanečisto, kritéria přijímacího řízení)
  • www.cermat.cz - informace k jednotné přijímací zkoušce, testy z minulých let
  • www.zkola.cz - informace k přijímacímu řízení (další kola přijímacího řízení)