Ve letošním školním roce 2016/17 naše škola ukončila práci na tříletém projektu EURONET 50/50 max. Tento mezinárodní projekt byl zaměřen na efektivní využití vody, energie a sběr odpadu a byl realizován ve spolupráci s Městem Hodonín a firmou TOP-ENVI Tech.s.r.o. z Brna.

Oficiálním ukončením projektu bylo setkání sedmi zúčastněných škol ve VIDA science centru v Brně, kde byla naše škola za účasti zástupců životního prostředí Jihomoravského KÚ vyhodnocena v soutěži škol, pracujících na projektu na 1. místě v České republice.

Program, který pro žáky zajistila firma Top-Envi Tech., se skládal ze dvou částí. Zajímavé a zábavné pokusy dětem ukázali studenti přírodovědecké fakulty MU. Shlédli jsme Elektro SHOW, Show VIDA – Dělám tlaky, dělej taky!, 3D kino s přírodovědnou tématikou, Příběh žárovky a komentovanou prohlídku expozice Klimatické změny, úspory energie a jímání oxidu uhličitého. Souběžně probíhala volná prohlídka exponátů VIDA sc.

Firma TOP-ENVI Tech., která se zabývá komplexními službami v oblasti environmentální ochrany a energetiky, věnovala škole digitální teploměr, luxmetr a přístroj na měření spotřeby energie. Na závěr projektu vypracovala ve spolupráci s energetickým týmem školy návrh úspory vody ve škole.