Školní družina - kontakt

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. telefon 720 318 288 vedoucí: Vladimíra Procházková

Určitě nejdůležitější součástí pojmu škola je pro většinu dětí i představa místa, kde tráví čas spolu s kamarády. Po skončení vyučování se o jejich zábavu, poučení a bezpečnost starají zkušené vychovatelky v 7 odděleních školní družiny.

Školní družina je školské zařízení určené k zájmovému vzdělávání dětí mladšího školního věku, tj. žáků 1. stupně základní školy. Není pokračováním školního vyučování a neplní jen funkci sociální. Dětem zabezpečuje odpočinek i rekreaci a nabízí jim zajímavé využití volného času v době před vyučováním a odpoledne po vyučování. Práce školní družiny se řídí specifickými požadavky a pravidly pedagogiky volného času, což umožňuje vychovatelkám nejen citlivě a aktuálně reagovat na stavy, nálady i sociální potřeby dětí, ale také s dětmi plánovat a realizovat takové činnosti, které je zaujmou a pomohou naplňovat jejich potřebu úspěchu, kladného hodnocení i poznání. Školní družina se svým zájmovým vzděláváním podílí na výchově mladé generace, která má být přímá a otevřená, slušná a odpovědná, vzdělaná a vzdělávání chtivá, sebevědomá a rozhodná.

Paní vychovatelky připravují pro děti ve svých odděleních zejména tyto činnosti:

  • průběžné (četba z dětských knih a časopisů, stolní a společenské hry, aktivní pobyt venku, vycházky, didaktické hry, hry na počítači)
  • pravidelné (zpěv, tanec, kresba pastelkami, malba vodovými a temperovými barvami, malování na hedvábí, sklo, kamínky, práce s papírem, nůžkami a různými lepidly, práce s hlínou, moduritem, provázky, drátky, zbytky látek,…)
  • Zájmové sportovní akce (míčové a pohybové hry, využití švihadel, koloběžek,…), které napomáhají přípravě na společné akce - turnaj v přehazované, florbalu, fotbalu aj.

Při uskutečňování všech těchto rozmanitých činností využívají vychovatelky se svými dětmi kromě areálu školní družiny a školního klubu i ostatní prostory ZŠ - tělocvičny, gymnastický sál, hudebnu, cvičnou kuchyňku. Nesmíme zapomenout ani na plně vybavenou keramickou dílnu s hrnčířským kruhem a pecí. Připravují zde keramické dárky pro děti k zápisu, pro učitele ke Dni učitelů, ekojarmarku a jiným významným příležitostem.

Zde můžete nahlédnout do:

Vzdělávacího plánu školní družiny

Fotografie z činnosti dětí v družině si můžete prohlédnout na stránce http://druzinahodonin.rajce.idnes.cz