Dne 8. 10. se v naší škole uskutečnilo natáčení dětského pořadu Šikulové.

Žák 5. třídy Libor Štukavec přihlásil do tohoto pořadu svou třídu. Na základě jeho návrhu jsme byli ostravskou televizí vybráni a naše škola se společně se školní družinou stala dalším místem, které se ve vysílání objeví. 

Pořad byl odvysílán16. listopadu 2014 v 11 hodin na programu ČT :D.

 

Jaké jsou naše dojmy z natáčení?

Paní učitelka nás rozdělila do čtyř skupin na natáčení, pak nám dala pracovní listy. Z okna jsme viděli, jak přijíždějí Šikulové. Skupiny postupně chodily do družiny, kde natáčení probíhalo. První skupina dělala kelímky na tužky. Nejdřív jsme se seznámili s moderátory a pak jsme natáčeli. Kluci vyřezávali do kelímku díru na ty tužky, holky lepily na kelímky lepicí papírky, které se musely olíznout. Druhá skupina dělala náš nesmysl - boty, na které jsme lepili různé věci, třeba i bonbóny. Třetí skupina dělala lampiony, které svítily, a velice to smrdělo, protože se to stříkalo nějakou barvou. Poslední skupina dělala tajnou šifru (to byla hra). Moderovali to Ivo a Jana. Velice mě to bavilo a líbilo se mně to, protože to bylo srandovní. Do konce svého života na to nezapomenu. 

Aneta Růžičková, 5. B

  • Šikulové přijeli k nám do školy dne 8. 10. 2014.
  • Byl to pro naši školu velký úspěch, protože Šikulové nedojedou do každé školy.
  • Byly tam čtyři natáčecí skupiny, které dělaly různé výrobky.
  • Byl jsem hned v první a byl to pro mě veliký zážitek a velká zkušenost.
  • Všichni jsme byly velice zvědaví, ale nervózní.
  • Když už jsme viděli jejich auto, tak jsme byli všichni nažhavení: Sakra už tady jsou, poslední rozloučení s ostatními a jdeme na to!
  • Po natáčení jsem si oddechl a řekl jsem si: Super, za měsíc budu v televizi!

Kryštof Škodák, 5. B