Jako každý rok, tak i letos děti ze 4. tříd na konci dubna vyrazily na školu v přírodě. Opustily své milující a pečující rodiče ?, aby si vyzkoušely, nakolik už jsou samostatné.

Cestou do Rožnova pod Radhoštěm jsme si udělali zastávku ve Starém Městě a navštívili zdejší Kovozoo. Obdivovali jsme fantazii a tvořivost autorů zvířátek z odpadového kovového materiálu. Večer jsme utužili vztahy na uvítací diskotéce a zjistili, co se bude dít následující den.

První den dopoledne pršelo, a proto nám nezbylo než začít si psát zážitky do deníku a řešit zajímavé matematické úkoly. Odpoledne se počasí umoudřilo a všichni jsme šli do výrobny svíček Unipar. Bylo to zde velmi inspirativní, nahlédli jsme do dílny, ve které se svíčky vyrábí, barví a zdobí, prohlíželi jsme zajímavé vzory nové vánoční kolekce a samozřejmě také zakoupili dárek pro své blízké doma. Dokonce nám dovolili nějaké svíčky obarvit.

Po návratu jsme v lese soutěžili ve stavbě domečků z přírodnin, ale ještě jsme k nim museli vymyslet příběh. Nebylo to nic jednoduchého. Večer jsme soutěžili ve hře Vsaď si. Ani jsme nepoznali, že jsme se při tom leccos naučili.

V úterý jsme po dopoledním vyučování hráli pohybové hry venku. Odpoledne jsme strávili v krytém bazénu - plavalo se, skákalo a také jezdilo na tobogánu.

A přišla středa - den, na který jsme se těšili. Žádné učení!
Jeli jsme na celodenní výlet na Pustevny a Radhošť. Beskydy jsou nádherné hory, které jsme neznali. Pozorovali jsme rostliny a živočichy, pobyli u sochy a kostelíku Cyrila a Metoděje a také hráli hru s mozaikou. Večer jsme opékali buřtíky, zazpívali si u táboráku a vyzkoušeli svoji odvahu na stezce lesem. Bylo to strašidelné!

Ve čtvrtek bylo zase vyučování (bez toho bychom se obešli ?), ale pak jsme hloubili koryto potůčku, hráli hry s míčem a hned po obědě vyrazili do Světa kamenů a snažili se poznat vzácné nerosty a minerály. Také zde byla příležitost zakoupit si dárek. No a už na nás čekal vyhlášený Skanzen, valašské městečko, kde jsme si udělali představu, jak lidé dříve žili.

Večer byl rozlůčkový. Vyhlašovaly se výsledky soutěží, rozdávaly odměny, zpívalo se. Domů se nám nechtělo, líbílo se nám tu a také nám chutnalo. Nechápeme, proč jsou školy v přírodě tak krátké. ☹ Tak snad někdy příště...