Mezinárodní soutěž Matematický klokan vznikla přibližně v roce 1980 v Austrálii a od roku 1991 se postupně rozšířila do Evropy. Dnes se této soutěže jen v Evropě účastní dva a tři čtvrtě milionu soutěžících. Jsou sdruženi v asociaci Klokan bez hranic. Soutěží v šesti kategoriích: Cvrček (2. - 3. třída), Klokánek (4. - 5. třída), Benjamín (6. - 7. třída), Kadet (8. - 9. třída), Junior (1. - 2. ročník SŠ), Student (3. - 4. ročník SŠ).

V naší škole máme 253 šikovných klokanů. Nejlepší z nich jsou:

Cvrček - Karel Král, 3.C (získal 61 bod)
Klokánek - Ondřej Suchánek, 4.B (získal 109 bodů)
Benjamín - Alena Zemánková, 7.B (získala 92 body)
Kadet - Jan Zemánek, 9.B (získal 98 bodů)

Výsledků našich soutěžících si opravdu vážíme.

Případným vážným zájemcům z řad veřejnosti lze doporučit tento sborník úloh.