Dnešní přetechnizovaná a uspěchaná doba přináší i změny v morálce a chování lidí. Lidé si přestávají uvědomovat skutečné životní hodnoty, neumí k sobě najít cestu, jsou lhostejní a povrchní. Za výchovu dětí zodpovídá především rodina. Přesto je stále aktuální potřeba vést děti ke správnému soužití a komunikaci i ve škole, kde jsou v každodenní vzájemné interakci. Preventivní program dětem vysvětlil a pomohl najít řešení v různých nepříjemných situacích v rámci mezilidských vztahů.

Pro žáky druhého ročníku program neznamenal jen strohé a formální poučování, ale naopak příjemně strávený čas s opičkou Julčou. Děti pomáhaly vyřešit různá úskalí nežádoucího chování, zazpívaly si, zahrály a uměly se také vzájemně podpořit a ocenit, což je pro život velmi důležité.