Kryštof Škodák

titanic 11. 12. se žáci devátých tříd pod vedením pana učitele Veselky zúčastnili výstavy o Titanicu na brněnském Výstavišti. Podle názoru většiny byly formace velmi zajímavé, navíc ještě proložené audio nahrávky s dalšími zajímavostmi.

Každý žák dostal na začátku prohlídky papírek s identitou a vůbec charakteristikou jednoho z cestujících a později se mohli všichni podívat, zda tu strašnou havárii přežili či nikoli. Kromě spousty textu byly k vidění také různé věci, které se v té době používaly a interiéry kajut všech tříd. Nutno říci, že je až zarážející, jaký byl rozdíl ve vybavení a vůbec v komfortu mezi třídami. Nejvíce se však každý účastník mohl dozvědět pomocí audio nahrávky v zařízení, které jsme dostávali na začátku. Po asi dvouhodinovém bádání po tajemství Titanicu jsme měli možnost zakoupit si nějakou památku v obchodě, popřípadě vyfotit se na replice přídi.

Kolem dvanácté hodiny se celá skupina přesunula do obchodního domu Vaňkovka, kde si většina zašla na oběd nebo nakupovat vánoční dárky (samozřejmě pro Ježíška). Dále jsme se již jen dopravili na dolní nádraží Brno, odkud nás vlak odvezl až do našeho domovského Hodonína.