Tak, jak je tomu dobrým zvykem, i tento rok během měsíce září žáci 6. třídy ZŠ Vančurova vyrazili na adaptační pobyt. Ve školním roce 2018/2019 se adaptační pobyt nesl v novém duchu a dostal zcela nový kabát. Na děti čekal dvoudenní akční program.
První den děti vyrazily, jako správní dobrodruhové, do přírody, konkrétně do areálu Paintballového hřiště Pánov. Na Pánově je čekal bohatý program plný týmových her. Přecházeli jsme zamořeným územím, zápolili s dračím prstenem, vyzkoušeli si střelbu paintballovou pistolí na terč a naučili jsme se dívat na svět shora (tak trochu jinak), díky chůdám. Poté již vypukla nefalšovaná soutěž o to, kdo přežije. Dva týmy, čtyři soutěžní kola, jeden vítěz. To vše a mnohem víc v Paintballe junior. Nadšení, soutěživost a zápas byly cítit ve vzduchu, a s tím také děti odjížděly domů, kde plni dojmu uléhaly do svých peřin.

Druhý den je čekal program, v prostorách školy a školního areálu, neméně zábavný a zajímavý. Školní psycholožka je, za spolupráce s třídním učitelem či učitelkou, provedla dnem plným her, zábavy, sportu, seznamování a spolupráce.
Dva dny pro děti, dva dny pro třídu, dva dny emocí, zábavy, dobrodružství, školy trochu jinak, to vše a mnohem víc se skrývá pod názvem Adaptační pobyt šestých tříd na ZŠ Vančurova.
Podívejte se, jak se nám adaptovalo!

Mgr. Klára Musilová