Na poloviční úvazek přijmeme vychovatelku ŠD. Nabízíme práci v příjemném kolektivu, v moderně vybavených odděleních. Pracovní smlouva na dobu určitou, nástup 08/2019.

Požadované vzdělání - dle zákona o pedagogických pracovnících.

Žádosti o zaměstnání zasílejte společně se strukturovaným životopisem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Naše základní škola přijme vyučující na druhý stupeň ZŠ s některou z těchto aprobací: matematika - přírodopis - chemie - hudební výchova.

Nabízíme práci v moderně vybavené škole, přátelském pracovním kolektivu s dostatkem prostoru pro vlastní kreativitu a seberealizaci dle zájmů uchazeče.

Očekávaný nástup od 1. 8. 2019, úvazek 1.000, pracovní poměr na 1 rok s velmi reálným výhledem dlouhodobého zaměstnání.

Nasbírali jsme 43,8 tun papíru, tj. o 15 tun méně než loni. Vydělali jsme 38 420 Kč.

Podrobné údaje jsou uvedeny v tabulce. Finanční odměna je stanovena podle počtu žáků ve třídě.

Třídy, které nasbíraly více než 50 kg na žáka, získávají sladkou odměnu

Konečné pořadí tříd:

Návštěva naší galerie výtvarného umění byla pro děti bezesporu nevšedním zážitkem. Architektonicky je budova sama velmi významná a příjemný prožitek je pak umocněn výtvarnými a sochařskými díly, které má návštěvník možnost zhlédnout. Děti ze druhé třídy bedlivě naslouchaly doprovodnému slovu k programu nazvanému Galerie folklorní. Měly příležitost vnímat originální umělecká díla s jejich zachyceným okamžikem, barvami a osobitou atmosférou. Mnohé děti si tak uvědomily, že to, čemu se rády ve škole věnují - malování, kresbě či jinému tvoření s různorodým materiálem, je možné dovést až k dokonalosti a mistrovství. Navíc nepřijímaly nové informace jen pasivně, ale zamýšlely se nad různými tématy, které, jak později zjistily, s výtvarnými díly úzce souvisely. Byla to témata jako práce, jarmark, pouť a nebo jízda králů... Ne všechny pojmy byly dětem blízké a známé. Otevřel se jim nový obzor i pohled do historie.
Děti zaujala také tvořivá činnost, při které společně vytvářely výjevy související s danými tématy. Příjemnou tečkou byla navíc možnost prohlédnout si řadu uměleckých děl různorodých uměleckých stylů a různých autorů.

Žáci druhé třídy si v knihovně povídali o známých postavičkách večerníčků a pohádek. Nejprve ve skupinách vyhledávali názvy a jména těchto netradičních hrdinů a pak prezentovali své oblíbené postavy popisem jejich zevnějšku, charakterových a povahových vlastností, zatímco ostatní skupiny musely jejich jména uhodnout. Děti si tak tříbily své znalosti, rozvíjely si představivost, učily se vnímat druhého člověka a navíc si zlepšovaly vyjadřovací schopnosti. Na závěr se již nemohly dočkat, až si vyberou knihu se svou sympatickou a zábavnou bytostí či oblíbeným zvířátkem.

Třídní schůzka rodičů budoucích prvňáčků se bude konat  13. června v 17.00 hodin.

Ve čtvrtek 23. května proběhne poslední sběr papíru v tomto školním roce. Bude se konat od 7 do 9.30 hodin. Protože je ulice Vančurova uzavřena, sběrné místo bude na parkovišti za Rozmarýnem.

Papír s hmotností nad 50 kg můžete již nyní, až do 24. května, odevzdávat přímo na sběrném dvoře, kde dostanete potvrzení pro školu.

Děkujeme za pomoc při získávání finančních prostředků, které jsou určeny na činnost žáků školy.

5. setkání žákovských parlamentů ZŠ nazvané „Společně aneb tajemství koruny dubu" - konané dne 17. 4. 2019 na TZ Littner.

Akce Společně aneb tajemství koruny dubu, která se uskutečnila 17. 4. 2019, byla letošní společná akce všech žákovských parlamentů organizovaná Dětským parlamentem, na které naše škola nemohla chybět. Žáci z naší školy, kteří pravidelně chodí do našeho žákovského parlamentu si na Littner přijeli zasoutěžit s ostatními žáky z jiných škol našeho města.
Každá škola si připravila zajímavé stanoviště, u kterého se všichni pobavili a zároveň seznámili i s žáky jiných škol.

Zbytky potravin, které děti v rámci programu ovoce a mléko do škol nesnědí, dáváme Charitě Hodonín.

Zde je odkaz na reportáž televize TVS z 19. března 2019.

Informace o naší škole začíná ve 2:03.

Všechny děti, které přišly k zápisu do 1. tříd na naši školu, byly přijaty k základnímu vzdělávání.
Všechny žádosti o odklad povinné školní docházky budou vyřízeny do 31. května 2019.

Informační schůzka pro rodiče budoucích žáků 1. třídy se uskuteční ve čtvrtek 25. dubna 2019 v 17 hodin v jídelně školy.