9B

Kryštof Škodák

11. 12. se žáci devátých tříd pod vedením pana učitele Veselky zúčastnili výstavy o Titanicu na brněnském Výstavišti. Podle názoru většiny byly informace velmi zajímavé, navíc ještě proložené audio nahrávky s dalšími zajímavostmi.

titanic

Každý žák dostal na začátku prohlídky papírek s identitou a vůbec charakteristikou jednoho z cestujících a později se mohli všichni podívat, zda tu strašnou havárii přežili či nikoli. Kromě spousty textu byly k vidění také různé věci, které se v té době používaly a interiéry kajut všech tříd. Nutno říci, že je až zarážející, jaký byl rozdíl ve vybavení a vůbec v komfortu mezi třídami. Nejvíce se však každý účastník mohl dozvědět pomocí audio nahrávky v zařízení, které jsme dostávali na začátku. Po asi dvouhodinovém bádání po tajemství Titanicu jsme měli možnost zakoupit si nějakou památku v obchodě, popřípadě vyfotit se na replice přídi.

Kolem dvanácté hodiny se celá skupina přesunula do obchodního domu Vaňkovka, kde si většina zašla na oběd nebo nakupovat vánoční dárky (samozřejmě pro Ježíška). Dále jsme se již jen dopravili na dolní nádraží Brno, odkud nás vlak odvezl až do našeho domovského Hodonína.

Dnes je pátek, pro většinu případů další školní den, my jsme však dnes i s naším p. uč. třídním zažili, co to jsou závody na dračích lodích.

Po příchodu na přístaviště U Jezu, kde se akce konala, jsme chvíli museli čekat, po hodině jsme však již šli na věc a kapitán Radim Slabý spustil: „Tož tak si stůpněte a já vás rozesadím.“

V prvních dvou jízdách proti nám stojí silný Rohatec. Ticho a napětí před startem zavládá a nakonec po velice těsném rozdílu časů prohráváme. Ve třetím a posledním závodě sice nedorážíme do cíle poslední, i tak se ale umisťujeme na spodku tabulky.

I přes neúspěch a neobhájení prvního místa z minulého roku si myslím, že to bylo povedené odpoledne, které zakončili Mira s Petrem svou otázkou: „Pane učiteli, můžeme si skočit do téj vody?“

Pořadatelům děkujeme za zorganizování akce a u další hodiny slohu na počtenou.

Slohová práce, vypravování, Kryštof Škodák.