Základní škola Hodonín, Vančurova 2, příspěvková organizace 

Najdete nás zde.

  adresa: Vančurova 2, 695 04 Hodonín    telefon: 518  321  387
  ředitel: PaedDr. Zdeněk Šebesta  
  školní jídelna:   telefon: 518  321  386
  vedoucí stravování: Blanka Piťová  
  školní družina:  telefon: 720  318  288
  vedoucí družiny: Vladimíra Procházková

Děti z prvního stupně naší školy měly možnost nahlédnout do prostor stanice HZS Hodonín. Viděly tak nejen hasičské vozy určené ke konkrétním zásahům, požáru budov či úniku chemických látek, ale také vozy jezdící k dopravním nehodám a jiným haváriím.
Zhlédly i ochranný protichemický oblek a výstroj hasičů. Měly možnost si nastoupit do evakuačního koše automobilového žebříku a sednout si do křesla ovládacího pultu tohoto žebříku. Zaujala je také skluzná tyč pro hasiče. Vyzkoušely si hašení požáru rodinného domku, míčky trefovaly pyramidu plechovek a také kreslily obrázky požáru či hasičského auta. Obdržely malou sladkou odměnu a na závěr si prohlédly vůz rychlé zdravotní pomoci (sanitku). Odcházely se zajímavými zážitky a představou náročnosti tohoto povolání.