2A

Ruční práce nás baví, a proto vznikly tyto zajímavé práce. Čerti, listy a koně nám zpříjemnily atmosféru konce roku.

Snažíme se, aby děti zvýšily svou zručnost a schopnost pracovat s různými materiály. Kreslíme a malujeme, vystřihujeme, lepíme a skládáme, rozvíjíme fantazii a představivost.

Žáci druhých tříd před Vánoci úspěšně ukončili kurzy plavání. Prožili zajímavý program pod vedením zkušených instruktorů v prostorách našeho rekonstruovaného krytého bazénu. Zažili spoustu zábavy a radosti, ale také k výuce plavání přistupovali zodpovědně. S pěknými vzpomínkami se budou určitě těšit na plavecký kurz v dalším ročníku.

Děti se těšily na návštěvu Mikuláše, samozřejmě v doprovodu anděla a především čertů. Z těch měly některé děti trošku obavy, zvláště, když věděly, že jim to občas ujelo a jejich chování nebylo ani vzorné ani chvályhodné. Dokonce se našli i žáci, kteří se sami upřímně doznali a také slíbili nápravu a polepšení. Zvláště pro čerta měli připravenou vtipnou básničku. Andělé zase ocenili snahu po zlepšení a samozřejmě věnovali sladkou odměnu. Hlavně však pochválili vzorné, hodné, slušné a pracovité děti. A tak to má být...

TÝDEN  7. 1.- 11.1. (probíráme ve škole + dom. příprava - DP)

Pondělí:

DP- čítanka : s.70,71

INFORMACE PRO RODIČE

- vybíráme 95,- Kč za autobus na plavání

- kontrolujte dětem pero, příp.zajistěte náhradní

- bruslení -31.1.,8.2. a 12.3.(sděluji s předstihem kvůli zajištění, popř.zapůjčení bruslí, nutné rukavice-pevné s teplou vložkou a přilba

- s dětmi čtěte; přinést lístek s názvem knihy a jménem autora  ( Ostrov čtenáře)

- čisté hadříky a fixy na mazací tabulky, dokupte barevné papíry, lepidlo (nutné i nůžky!)

- pravidelná KONTROLA deníčku, domácí přípravy, pouzdra, AKTOVKY ! - děti nosí prvouku i v den, kdy není v rozvrhu, ihned informujte, pokud mají věci jiného žáka a učte je rozlišovat své věci

- kontrola obalů na všech učebnicích a sešitech

- po absenci je nutné vypracovat i předešlé úkoly a poctivě si probrat učivo

- zapisujte absenci do žákovské knížky (nejpozději do 3 dnů od návratu dítěte do školy)

- absenci omlouvejte do 3 dnů od začátku nemoci !

- podepisujte dom.úkoly

- aspoň jednou za týden pište do sešitu krasopisu, provádějte s dětmi opravu diktátů

- připoměňte, prosím, dětem pravidla slušného  a přátelského chování k jiným lidem, vysvětlete význam pečlivého a zodpovědného přístupu ke vzdělání, osvěžte si s dětmi školní řád